0.0
0.1
2
3
4.1
4
5
6
7
9.1
9.2
9.5
9


подорож до Німеччини, або співпраця ще з однією європейською школою

0511

Автор : Administrator

   Проект такої міжнародної співпраці народився два роки тому завдяки шаховому гуртку, який набуває великої популярності у Коломийському НВК №9 «Школа-природничо-математичний ліцей» та в нашій мальовничій Коломиї загалом. 

У німецькій школі міста Neinstedt існує теж такий гурток, заняття якого проводить наша землячка Світлана Слободян, яка більше десяти років проживає на Баварській землі. І нещодавно, на запрошення директора  школи м. Neinstedt  п. MarionFeibig, цей проект вдалося реалізувати: ліцеїсти відвідали Німеччину. Зустріч була гостинною й теплою, учні та вчителі проживали в німецьких родинах, що дало змогу детально пізнати іншу культуру, звичаї та вподобання. Щоб порозумітися, усі спілкувалися англійською мовою. У рамках співпраці ліцеїсти приготували колоритне українсько-німецьке привітання: лунали коломийки, гуцулки, традиційна пісня «Завітайте до нас в Коломию». А також, на їхнє прохання, наші учні проводили ранкову гімнастику – флешмоб, яка щоранку заряджала всіх українською енергетикою.

      Програма була дуже насичена. Українські вчителі та учні змогли відвідати  різноманітні уроки, пізнати специфіку системи європейської освіти, взяти участь у шахових, тенісних та  велотурнірах,  побувати в багатьох дивовижних куточках Німеччини та побачити чимало вражаючого й цікавого, зокрема ознайомитись з культурою  міст Тале, Клінгенберг, Магдебург, Берлін. Кожне місто вражало своєю колоритною архітектурою. Окремі будинки з дерев’яними каркасами були побудовані ще в 16 столітті. Блукаючи старовинним вигнутими вуличками мальовничих німецьких міст, усі відчували атмосферу середньовіччя та подих старовини. Навколо  містечка, де ми жили,  височіють гори, і, звісно, одного дня ми піднялися на вершину. Там наші учні мали змогу покататися в лісі на швидкісних машинках, драйв від яких відчувається й до сьогодні. 

       Незабутні враження залишилися від столиці землі Саксонія-Ангальт – Магдебурга. Про колишнє багатство імперського міста сьогодні свідчать лише його архітектурні пам’ятники: величний Імператорський собор (Kaiserdom) або монастир Св. Діви Марії (Kloster Unser Lieben Frauen). Ми побували у фізико-математичному експериментальному центрі Магдебурга, де ліцеїсти мали змогу власноруч провести експерименти, зрозуміти практичне значення формул, які вивчають на уроках фізики та математики.Тут зберігається колекція предметів мистецтва й ремесла: археологічні знахідки й середньовічні цінності, безліч експонатів про історію міста тощо.

       І на завершення поїздки ми побували в Дрездені - столиці німецької Саксонії, найстарішому німецькому місті, що століттями служило резиденцією королів. Дрезден славиться на всю Європу своєю неперевершеною архітектурою, багатими мистецькими та історичними скарбами. Крім того, завдяки вдалому розташуванню на річці Ельбі місто здобуло славу «саксонської Флоренції» і вважається одним з найкрасивіших у Німеччині.  Тут ми  відвідали  уславлену Дрезденську картинну галерею, Музей порцеляни та Фізико-математичний музей. 

      Співпраця Коломийського НВК №9 «Школа-природничо-математичний ліцей» з німецькою школою м.Neinstedt продовжується і буде розвиватися. У відповідь на їхнє запрошення українська делегація на чолі з директором школи-ліцею Ганною Пасічною презентувала місто Коломию та навчальний заклад і запросила німецьких учнів і вчителів  відвідати наше місто й ліцей з метою вивчення специфіки української освіти, пізнання нашої культури, звичаїв і традицій. 

Р. Партей

 


Коментарі