0.0
0.1
2
3
4.1
4
5
6
7
9.1
9.2
9.5
9


Тренінг вчителів фізики

0423

Автор : Administrator

19 квітня 2019р. відбувся навчальний тренінг для вчителів фізики «Мотивація навчальної діяльності учнів на уроках фізики» на базі Коломийського ліцею №9. 

Аналізуючи статистичні дані щодо кількості поданих заяв вступників у 2018 році на окремі спеціальності, бачимо, що природничо-технічні спеціальності, випускники яких можуть створювати ВВП країни, не користуються попитом у нашої молоді, і це є серйозним викликом для нашої держави. Однією з основних проблем для освітніх закладів залишається вартість і доступність обладнання, необхідного для проведення реальних дослідів, що значною мірою впливає на якість освітнього процесу. 


Під час навчання вчителі ознайомилися з платформою Phet Interactive Simulations (розробник University of Colorado, веб-адреса сайту http://phet.colorado.edu). Кожен учасник тренінгу на практичній частині зустрічі освоїв Phet-симуляції та переконався в їх ефективності для концептуального розуміння понять, явищ і процесів учнями. Важливою перевагою Phet Interactive Simulations є доступність даного додатку як для iOS, так і для Android-пристроїв, що дає змогу вчителю та учням працювати за допомогою мобільних телефонів.
Для додаткової мотивації освітньої діяльності учнів доцільно застосовувати технології STEM орієнтованої освіти, тобто навчання через власні дослідження. З цією метою на захід був запрошений Масловський Олексій Олексійович – керівник гуртка основ робототехніки м. Коломиї. Олексій Олексійович ознайомив педагогів з роботою гуртка та продемонстрував елемент розумного дому на сонячній батареї, який працює на основі мікроконтролера Arduino. 
Масловський О.О. запропонував вчителям розробку на тему: «Напівпровідникові прилади. Вивчення принципу роботи фоторезистора і терморезистора». На практичній частині зустрічі вчителі мали змогу самостійно скласти автоматичний вимикач світла.
Особливістю зазначеної технології є формування уміння учнів використовувати набуті знання не тільки у галузі фізики, а й у інших споріднених предметах, що є необхідним фактором для формування важливих життєвих компетентностей.


Коментарі